Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Irak-Türkiye Büyükelçisi Mersin’De Capital Ticaret Merkezi’Ni Ziyaret Etti
IRAK-TÜRKİYE BÜYÜKELÇİSİ MERSİN’DE CAPİTAL TİCARET MERKEZİ’Nİ ZİYARET ETTİ
20/03/2018

irak-turkiye-buyukelcisi-mersin-de-capital-ticaret-merkezi-ni-ziyaret-etti-2-details

IRAK-TÜRKİYE BÜYÜKELÇİSİ MERSİN’DE ÖDÜLLÜ PROJE CAPİTAL TİCARET MERKEZİ’NE ZİYARETTE BULUNDU

Türkiye-Irak Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin (TISİAD) davetlisi olarak Mersin’e gelen Irak Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçisi Dr. Hisham Al Alawi, Capital Ticaret Merkezi’nin şantiyesine ve satış ofisine ziyarette bulundu. Güler Grup ve Arıcan Grup ortaklığında yapılan Capital Ticaret Merkezi’ne büyük ilgi duyan Irak Büyükelçisi iki grubu da Irak’a yatırım yapmaya davet etti.

Bir dizi temaslarda bulunmak için gelen Irak Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçisi Dr. Hisham Al Alawi ve Irak Cumhuriyeti Misyon Şefi Yardımcısı Abeer Salim Khaleefah, Mersin’de Türkiye- Irak Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TISİAD) Başkanı Nevaf Kılıç, Başkan Yardımcısı Hikmet Kenan Yozgatlı ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte, bölgede iş dünyası için bir ilk olan Capital Ticaret Merkezi’ni ziyaret etti. Burada Güler Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mutafa Güler, Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Güler ve Arıcan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Arıcan’dan ticaret merkezi hakkında bilgiler aldılar.

Capital Ticaret Merkezi’nin, geçtiğimiz Eylül ve Aralık aylarında Türkiye’nin ve Avrupa’nın en iyi ofis ödüllerine layık görüldüğünü belirten Güler Grup Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Güler, “ Mersin’e bu önemli projeyle birlikte ödüller kazandırmak bizim ne kadar doğru bir iş yaptığımızın göstergesidir.” dedi.

Capital Ticaret Merkezi’nin bölge için önemli bir kazanım olduğunu ve Mersin’i Dünya’ya tanıttıklarını belirten Arıcan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Arıcan ise projenin Mersin iş yaşamına rahatlık, konfor ve prestij getireceğini söyledi.

Projeye büyük ilgi duyan Büyükelçi Alawi, böylesi bir projenin Mersin gibi lojistik anlamda önemli bir kent için büyük fırsat olduğunu söyledi ve Irak’tan birçok yatırımcıya, iş adamına Capital Ticaret Merkezi projesini görmelerini tavsiye edeceğini sözlerine ekledi. Ayrıca Büyükelçi de yatırım için projeyle yakından ilgilendi.

Irak’ın Türkiye ve Mersin için önemine vurgu yapılan görüşmede Büyükelçi Alawi, Güler Grup ve Arıcan Grup’u Irak’a yatırım yapmaya davet etti.

Diğer Haberler
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et