Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
  1. Ana Sayfa
  2. Vizyon Mersin
Ticaret Özellikleri
ÜÇ KITANIN KESİŞME NOKTASI

Uluslararası Limanları, Serbest Bölgesi, Lojistik Köyü, Akaryakıt Tank Çiftlikleri, 320 km Sahili, Sartavul ve Gülek Boğazlarıyla Anadolu bağlantıları, Kara, Hava Deniz ve Demir Yollarının birleşiminde olması, Kuzey ve Güney Otoban Bağlantıları, Geniş iç ve dış Hinterland’ı ile dünya coğrafyasının en önemli kavşağında.

Mersin
VİZYON MERSİN

Akdeniz Bölgesi’nin en kritik noktasında yer alan bu liman kenti, Türkiye’nin dünya ticaretine açılan en önemli çıkış noktalarından biri.
Irak, İran, Kafkas Ülkeleri, Sibirya ve Orta Çin’in yeni dış ticaret kapısı!

İç Anadolu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri’nde yer alan 16 Organize Sanayi Bölgesi ise Mersin ticaretinin dev üretim havzaları. Türkiye, Pekin’den Londra’ya uzanan İpek Demir Yolu’nun üzerinde. Lojistiğin dört modunun da bulunduğu benzersiz bir kesişme noktası olan Mersin, bu demir yoluna entegre olan en önemli şehirlerden biri. Kargo taşımacılığında 2. büyük olan dev havalimanıyla Mersin, kara, deniz ve demir yollarına ek olarak hava taşımacılığını da sunabilen sıra dışı bir dünya şehri.

VE LİMAN...

Mersin Limanı, 1.800.000 TEU olan mevcut kapasitesiyle dahi bugün, dünyanın ilk yüz limanı arasında gösterilmekte. Ancak yapılacak yeni liman yatırımlarıyla bu kapasite 12 milyon TEU gibi inanılmaz bir düzeye ulaşacak.